banner3

banner17

Şok üzerine şok! Sema Türker de gidiyor!

Doktor olmadığı için Zonguldak’ta kanser hastalarının tedavileri yarım kalıyor. Hüseyin Engin’in ardından Sema Türker de gidiyor.
ÖZEL HABER 25.05.2021, 23:09 26.05.2021, 12:47
1085

-ÖZEL HABER-
Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin tek tıbbi onkoloğu Prof. Dr. Hüseyin Engin’in uzun zamandır tek hekim olarak çalışması, istediği ilaçların yazdırılmaması ve çok ağır iş yükü gerekçeleriyle istifası sonrası kanser hastaları başka hastanelere yönlendiriliyor.
Benzer durum Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşanıyor. Hastanede tek tıbbı onkolog olarak çalışan Uzm. Dr. Sema Türker ayrılma kararı aldı ancak pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldı.
Kemoterapi alması gereken hastalar için beş koltuğu bulunan hastanede ortalama 20 civarındaki hastaya tedavi uygulanabiliyordu. Hüseyin Engin’in ayrılması ile birlikte bu rakam50-60 seviyelerinde. Tedavi alması gereken ama sıra alamayan hastalar çevre il veya Ankara gibi şehirlere gitmek zorunda kalıyor. Üç gün izne ayrılan Uzm. Dr. Sema Türker’in de ayrılması durumunda sıkıntı çok daha büyük olacak. Aşırı iş yükü ve yoğun tempo nedeniyle psikolojisi bozulduğu ileri sürülen Türker’in Üç gün izin sonrası dönüp dönmeyeceği merak ediliyor.
Z HABER Genel Yayın Yönetmeni Atilla Öksüz yaşanan süreci, hastaların ve hekimlerin sıkıntılarını Tıp Fakültesi Hastanesi önünden yorumladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (4)
Burak 3 hafta önce
Yazık yazık...nerede stk lar tam bir sahipsizlik...atilla bey dışında bu konuyu ayrıntılı işleyen basın var mı?ah alıyorsunuz ah
Nadir 3 hafta önce
Bu durum ciddi ama bunu nedense duyan vekil ve sağlık bakanı yok sanırım lütfen bu konuya dikkat çekmeyi bırdkmayın hastaların tedavileri alsıyor
Zonguldak 3 hafta önce
Başhekim hanımın hâli keyfî yerindedir inşaAllah
emergency 3 hafta önce
hastane yönetimi!!!! şapkayı önüne koymalı artık
Günün Anketi Tümü
Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi? Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi?
21°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@