Peşinatsız Araba Almanın Avantajları ve Dezavantajları Peşinatsız Araba Almanın Avantajları ve Dezavantajları

M. Raif İnan, atıktan enerji alanında geliştirdikleri projeler ile adından söz ettirmeye devam ediyor.  Bu alanda pek çok farklı yatırımda bulunduklarını dile getiren M. Raif İnan, bir sonraki hedeflerinin enerji alanında kendi üretim portföylerini geliştirmek olduğunu belirtti. GCL’nin geliştirdiği gazlaştırma teknolojisinin global anlamda pek çok projeye uygulandığını ve başarılı sonuçlar elde edildiğini vurguladı.

M. Raif İnan, enerji üretimi alanında farklı yatırımlarda bulunmaya devam ediyor. İngiltere'de yapmış oldukları yatırımların yanı sıra yeni hedeflerinin Afrika pazarı olduğunu belirten M. Raif İnan, bu alanda devam eden ve hayata geçirmeye hazırlandıkları çalışmalara da ışık tuttu.

M. Raif İnan Uluslararası Atıktan Enerji Yatırımlarına Odaklanıyor!

Prof. Dr. Murat Doğru ve Aira Yönetim Kurulu Başkanı M. Raif İnan, teknoloji şirketleri GCL’nin geliştirdiği atıktan gazlaştırma teknolojisi ile atıktan enerji alanındaki potansiyele odaklandı. Bu teknolojiyi global anlamda birçok projeye uygulayıp başarılı sonuçlar aldıklarını belirten Doğru ve İnan’ın hedefinde atıktan enerji alanında kendi üretim portföylerini geliştirmek var. 

“Uluslararası atıktan enerji yatırımlarına hazırlanıyoruz. Hedefimiz uluslararası bir portföy geliştirmek.  İngiltere ile başlayacağız. İngiltere atık toplama ve taşıma sisteminin çok iyi olduğu bir ülke. Yani kaynak tedariği kesintisiz bir şekilde işliyor. Bu alandaki düzenlemeler ve sistem çok iyi oturmuş. İngiltere'deki yatırımımız bizim için çok önemli. Hayata geçireceğimiz atıktan enerji üretim tesisleri ile hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içine 250 MW kurulu güce ulaşmak. 

İlgilendiğimiz bir diğer pazar ise Afrika. Bu coğrafyanın kendine has sıkıntıları var.  Finansmanı etkileyen genel ekonomik ve siyasi konjonktür, hammadde kaynak tedariğinin sürdürülebilirliği bunların başında geliyor. Yerel ve ulusal iş ortakları ile bunları aşmak için çalışmalarımız devam ediyor.  Hedefimiz bu pazar için de 250 MW’lik bir güce ulaşmak.”