banner3

banner17

08.06.2022, 14:18 592

KUR’AN, BATMAYAN BİR GÜNEŞTİR

Antalya Serik'teki bir lisede çekildiği belirtilen yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e tekme atma görüntüleri millet olarak hepimizi derinden yaralamıştır. Görüntülerden tespit edilen gençler kısa zamanda yakalanmış ve haklarında gerekli işlemler başlatılmıştır. Dini değerlere yapılan saygısızlıklar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. İlgili mercilerden tüm inanç düşmanlarına emsal teşkil edecek bir karar beklediğimizi ifade etmek istiyorum.

Kur’an-ı Kerim bir hayat kitabıdır. O, cehalet karanlığında batmakta olan insanlığın üzerine “oku” emriyle bir güneş gibi doğmuştur. O, batmayan bir güneştir. Güneşe sırtını dönenler daima kaybetmiş, yönünü ona çevirenler ise sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v) sayesinde onu öğrenmiş, kendisiyle aydınlanmış ve huzur bulmuştur. 

Asırlarca cihana hükmeden ecdadımız Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda Kur’an-ı Kerim’in izleri vardır. Osmanlı Cihan Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin kendisinden dersler almak için gittiği hocası Şeyh Edebâli’nin evinde yaşadıkları Kur’an’a saygının dünyada ender görülen örneklerinden biridir. Osman Gazi, vakit ilerleyince hocasının ısrarı üzerine misafir olarak kalmıştı. Kendisine buyur edilen odada tam yatmak üzereyken gözü duvarda asılı duran Kur’an-ı Kerim’e ilişti. Onu hürmetle alarak geç vakitlere kadar okudu. Sabahleyin odasına gelen hocasının “neden yatmadın evlâdım?” sorusuna “ Efendim, Allah’ın yüce kelâmı’nın olduğu odada yatmakta haya ettim” şeklinde cevvap verdi. İşte Osmanlı Devleti bu iman ve bu şuurla kuruldu. Cihana hükmetti. Onu parçalamak isteyenler planlar üstüne planlar yaptı. Bu işin savaşla olmayacağını anlayan batılılar plan üstüne plan yaptılar. Ve sonunda ortak bir karar aldılar ki bu fikir öncülerinden biri İngiltere Müstemlekeler Bakanı Gldstone oldu. Gladstone Avam Kamarasında (meclis) elindeki Kur’an-ı Kerim’i milletvekillerine göstererek şu çok manidar sözleri söyledi;
"Bu Kur'an Müslümanların elinde kaldıkça onları istediğiniz gibi yönetemeyiz. Bunun için ya Kur'an'ı ellerinden almalı veya onları Kuran'dan uzaklaştırmalıyız."
        
İşte bundan sonra batıcılık, çağdaşlık, modernizm gibi ifadeler altında sözde yenileşme adı altında ülkemizde akımlar göstermeye başladı. Yavaş yavaş planlar uygulanmaya, gençlerimiz kendisine yabancılaştırılmaya başlandı. İşte o gün bugündür bu büyük mücadele devam ediyor. Nerede bir Kur’an düşmanı varsa, nerede yaldızlı cümlelerle batı hayranlığı varsa hepsi bizi parçalama planları yapan o malum zihniyetlerin işi.

Çünkü her yolu denediler bu milleti parçalayamadılar. Devletler ayrılsa bile milletler kopmadı birbirinden. Koparamadılar. Tam kopardık dedikleri anda uyuyan dev yeniden uyandı ve destanlar yazdı Çanakkale’de, Beşparmak dağlarında, 15 Temmuzda vs. Çünkü Kur’an ruhu, iman ve İslâm ruhu ölmez. Ölmedi, ölmeyecek. Bize hasta adam dedikleri, tam zamanı diye avuçlarını onuşturdukları zamanda bile milletimiz Çanakkale’yi geçirtmedi. Çünkü ruhumuz vardı bizim. Asla eğilmeyen, bükülmeyen, Allah’tan başkasından korkmayan ruhumuz. Bu ruh o günden vardı, bugün de var, inşaallah yarın da var olacaktır.

Bakınız bu büyük ruhu, milletimizin iman ve İslâm ruhunu Çanakkale Zaferi ile ilgili olarak gazeteci Ruşen Eşref beye verdiği şu mülakatta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne de güzel ifade etmektedir; 

"Biz kişisel kahramanlıklarla uğraşmıyoruz. Yalnız size Bomba Sırtı olayını anlatmadan geçemeyeceğim: Karşılıklı siperler arasındaki mesafe 8-10 metre yani ölüm muhakkak. Birinci siperdekilerin hiçbirisi kurtulmamacasına düşüyor, ikinci siperdekiler onların yerine geliyor fakat ne kadar imrenilecek bir soğukkanlılık ve tevekkülle biliyor musunuz? Öleni görüyor, üç dakikaya kadar öleceğini biliyor ve en ufak bir çekinme bile göstermiyor. Sarsılmak yok. Okuma bilenler Kur'an-ı Kerim okuyor, bilmeyenler kelimeişehadet çekerek yürüyorlar, cennete gitmeye hazırlanıyorlar. İşte, bu, Türk askerindeki ruh kuvvetini gösteren hayret ve tebriğe değer bir örnektir. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebesini kazandıran bu yüksek ruhtur."  Kaynak: 1918, Anafartalar Kumandanı Mustafa Kemal ile Mülâkat, Ruşen Eşref Ünaydın, 1930. Sayfa: 47

Evet, Türk Milletini ayakta tutan ruh işte Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi Çanakkale ruhudur. Bu ruhun özü de İman’dır, İslâm’dır. Kelime-i Şehadet ve Kur’an-ı Kerim’e olan sevdamızdır. 

Çok açık ortadadır ki bu milletin değerleriyle savaşanların derdi asla özgürlük falan değildir. Bunların tek derdi gençlerimizi ve geleceğimizi kendi kültüründen, kendi medeniyetinden ve kendi dininden koparmaktır. Bundan sonraki hedefleri de ortaya İslâm’dan koparılmış ve tamamen kendi emellerine hizmet eden bir Türkiye çıkarmaktır. 

Emperyalist zihniyetler için Türkiye her zaman bir tehlikedir. Çünkü her türlü eksiğine rağmen İslâm dünyasının dün olduğu gibi bugün de yegane ümidi ve yegane lideri Türkiye’dir. Onlar çok iyi biliyorlar ki Türkiye var oldukça ne Orta Doğu’da, ne Kafkasya’da ne de bir başka yerde emellerine ulaşmaları asla mümkün değildir. İşte bunun için var güçleriyle saldırıyorlar. Bu bazen siyasi, bazen ekonomik bazen psikolojik saldırıyorlar. Bunu yaparken de dinimizi ve mukaddes değerlerimizi itibarsızlaşma yarışına giriyor, iyice çirkefleşiyorlar. Ama Elhamdülillah milletimiz her şeyin farkında ve Türkiye’miz dimdik ayaktadır. 

Allah (cc) ülkemizi ve milletimizi Kur’an-ı Kerim’den ve Kur’an Sevdalıları’ndan mahrum bırakmasın. Bin yıldır İslâm’ın hizmetkârı olan bu necip milleti iki cihanda aziz eylesin.

BİR AYET-İ KERİME

“Doğrusu Kitap'ı Biz indirdik, onun koruyucusu elbette biziz.” Hicr, 9 

BİR SÖZ

“ Hiç kimse Hz. Muhammed'in prensiplerinden daha ileri bir adım atamaz. Avrupa'ya nasip olan bütün başarılara rağmen, bizim konulmuş olan bütün kanunlarımız, İslâm kültürüne göre eksiktir.

Biz Avrupa milletleri medenî imkânlarımıza rağmen Hz. Muhammed'in son basamağına varmış olduğu merdivenin daha ilk basamağındayız. Şüphe yok ki, hiç kimse bu yarışmada O'nu geçemeyecektir.” Alman Edebiyatçı - Johann Wolfgang Von Goethe

Yorumlar (14)
Sefer ALİBABAOĞLU 3 hafta önce
Rabbim bizleri, eşlerimizi, nesillerimiz salih ve salihalardan eylesin. Zalimlere, din düşmanlarına fırsat vermesin. Necip milletimi kıyamete kadar payıdar eylesin. Dinimizin , kuran’ımızın, Peygamber sav Efendimizin, vatanımızın ve milletimizin üzerine oyun kuranlara fırsat vermesin İnşaAllah (Amin). Böylesine islam beldelerini derinden üzen hadiseleri özellikle islam nesliyiz diyenler evletlarımızla bir daha yaşatmasın İnşaAllah
Muharrem ÖZDEDE 3 hafta önce
İslam ve Kur'an kıyamete kadar hüküm sürecektir. Lakin canabu hak bu islamla şeref bulup hükmetmeyi,bizden alıp bir başka topluma veririm? Soru bu. Kıymetini bilmeyip sahip çıkmaz ise verir. Endülüs İslam devletinden alıp bize verdiği gibi. Rabbim kuranla şeref bulup yaşama ve yaşatmayi bizden almasın. Yazdıklarınız tamamen duyguflarima tercüman olmuş Kenan hocam. Tebrik ederim
RAMAZAN USLUCAN 3 hafta önce
Muhterem Hoca Kardaşım kalemindeki mürekkebin eksilmesin. Yüreğine sağlık. Hislerimize Tercüman olmuşsun. Selâm ve Dua ile.
İbrahim Ayas 3 hafta önce
Hocam güzel bir yazı kaleme almışsın Rabbım razı olsun arızalı bir eğitim sistemi nin ortaya çıkardığı tezahurler. Rabbım önce ahlak ve maneviyat diyen bir eğitim anlayışını ortaya koyanlardan eylesin.
Adnan Menderes KULLUK 3 hafta önce
Değerli kardeşim;
Makalenizi okudum,gayet açık ve seçik şekilde gerçekleri güzel bir şekilde kaleme almış ve ifade etmişsiniz...
İnALLAH bu verilen mesajlar karşılığını bulur diye niyaz ediyorum...
Kalemine ve yüreğine sağlık...
SELÂM ve Dua İle...
VEYSEL ÖZKAN 3 hafta önce
HOCAM TEBRİK EDİYORUM HİSLERİMİZE TERCUMAN OLMUŞSUNUZ.
Mustafa alademiroğlu 3 hafta önce
Tespitler çok güzel hepimiz uydugumuzda Yüce mevlam in kur'anı na kurtulacağız.ogrenmek isteyenler e güzel bir yazı Rabbım nasiplenmeyi herkese nasip etsin ahiretimizi ahiretimizi Rabbım hayreylesin gençlerimize hidayet akıl fikir versin inşAllah başarılar diliyorum Rabbım kolaylık versin inşAllah hocam
Fehim özfidan 3 hafta önce
Hocam elinize ağzına yüreğine sağlık çok güzel anlatmış ve yazmışsınız Allah C.C. Kitabımız Kuran'ı Kerim peygamberimiz ve diğer peygamberler ve dinimiz birinci öncelikli kırmızı çizgimizdir. ALLAH azan ve bu insanları ve kavimleri ıslah eylesin inşAllah ve onlarında kendi yoluna çevirsin inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Günün Anketi Tümü
Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz? Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Gelişmelerden Haberdar Olun
@