banner3

banner17

Santraller yetmedi! Şimdi de kağıt fabrikası kuruluyor!

ZETES termik santrali yanında kağıt fabrikası kurulması için süreç tamamlandı
Kilimli 21.05.2021, 13:26 21.05.2021, 15:52
2511
Santraller yetmedi! Şimdi de kağıt fabrikası kuruluyor!

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde ZETES termik santrali yakınlarına kağıt fabrikası kurulması için değerlendirmeler tamamlandı. Konu ile ilgili çevre düzeni plan değişikliği yapılarak fabrikanın kurulacağı alan da onaylandı.
    
Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü konu hakkında bilgi yayımlayarak itirazların 16 Haziran’a kadar yapılabileceğini duyurdu. 
Müdürlükten yapılan açıklama şu şekilde:
Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Muslu/Cumhuriyet Mahallesi sınırları içerisinde ZETES-3 termik santralinin doğusunda bulunan alanda kağıt üretim tesisi kurulmak istendiği belirtilerek söz konusu alanın Zonguldak-Bartın-Karabük Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı ile Zonguldak ili 1/25.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planında Sanayi-Depolama Bölgesi olarak düzenlenmesi talebi Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği, Zonguldak-Bartın-Karabük Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı ve Zonguldak İli 1/25.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı amaç, ilke ve stratejileri çerçevesinde değerlendirilmesi sonucunda; 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planının E27 numaralı, 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı’nın E27-c3 numaralı Plan Paftalarında gerekli düzenlemelerin yapıldığı ‘’Zonguldak-Bartın-Karabük Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği’’ ile ‘’Zonguldak İli 1/25.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği’’ 1 No’lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 102. maddesi uyarınca 15.04.2021 tarihinde onaylanmıştır.    

          Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 15.04.2021 onay tarihli Zonguldak-Bartın-Karabük Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği Mekansal Yapım Yönetmeliğinin 33’ncü maddesi gereğince 17.05.2021 tarihinde geçerli olmak üzere 30 (Otuz)gün süre ile 16.06.2021 tarihine kadar Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binasının Zemin katında bulunan ilan panosunda askıya çıkarılmış olup, eşzamanlı olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün web sitesinde Söz konusu plan için yapılacak itirazlar(http://zonguldak.csb.gov.tr/) ilan edilmiştir.30(Otuz) günlük askı süresi içerisinde Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) yapılabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (5)
Canan 4 hafta önce
Ne demek santraller yetmedi bir de kağıt fabrikası. İş yok iş yok yirtinin is yeri açılmasına karşı olun. Bu ne ya . Devlet sizi olduğu yerden mi besleyecek. Santral istemezseniz evinize elektrikli eşya sokmayacaksiniz. Baz istasyonu istemezseniz adam başı telefon kullanmayacaksiniz. Kağıt fabrikası istemezseniz gazete kitap okumayacaksiniz . Bu kadar basit
Paşa 4 hafta önce
Zonguldağın 1.sorunu bu kanser santralleridir.Elektro filtreleri varmı? Sürekli çalıştırılıyormu?Çevre ve İl Müdürlüğü denetleme yapıyormu? Gelişmis ülkeler artık yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanıyor.Biz ise yeni termik santrallar kurup zehir solumaya devam ediyoruz.
kazköylü 4 hafta önce
sokayım senin lektro flitrene,
eloktro flitre ne desen bi bok bilmezsin,
o bacalar oraya dikilirken nerdeydin de simdi çıkmışsın eloktro flitre soruyorsun
Göstermelik Habercilik 4 hafta önce
Haberlere bakıyorum yorum yapan yok. Yapılan yorumlarda yayınlanmıyor. Haberler dostlar alışverişte görsün diye yapılıyor.
Gurbetçi 3 hafta önce
Termik santrallerle kağıt fabrikasını bir tutmak nasıl bir kafadır hocam?
Günün Anketi Tümü
Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi? Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi?
19°
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@