banner3

banner17

Ölümü Zonguldak'ta büyük üzüntü yarattı

Zonguldak’a ayrı bir önem veriyor zaman zaman yazılarına taşıyordu.

GÜNDEM 19.10.2020, 12:52 19.10.2020, 16:10
486
Ölümü Zonguldak'ta büyük üzüntü yarattı

Gazeteci Bekir Coşkun’un ölümü Zonguldak’ta da büyük üzüntüyle karşılandı. Pek çok okur üzüntülerini sosyal medya mesajları ile paylaşırken, paylaşımlarda Coşkun’un Atatürk ve Cumhuriyet sevdasının yanında “kalemini satmayan gazeteci” vurgusu dikkat çekti.

Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun, 75 yaşında hayatını kaybetti. Gelen ölüm haberi sonrasında Coşkun'un yaşamı ve hastalığı merak konusu oldu. Peki Bekir Coşkun kimdir?
Bekir Coşkun kimdir, neden öldü? Gazeteci Bekir Coşkun'un hastalığı neydi, kaç yaşındaydı?
Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun, akciğer kanseri tedavisi görüyordu. Gazeteci Bekir Coşkun, 75 yaşında hayatını kaybetti. Coşkun'un biyografi araştırılan konular arasında yer alıyor.

BEKİR COŞKUN YAŞAMINI YİTİRDİ...

Hastaneden yapılan açıklamada, “Sayın Bekir Coşkun, akşam saatlerinde aspirasyon ve buna bağlı solunum durması sebebiyle Ankara Şehir Hastanesi Acil Servisi’ne getirilmiştir. Nöbetçi uzman ekibin yoğun müdahalesine rağmen hayati fonksiyonları geri dönmeyen Sayın Bekir Coşkun hayatını kaybetmiştir” denildi.

BEKİR COŞKUN KİMDİR?
Gazeteci Bekir Coşkun 1945 yılında doğdu. Bekir Coşkun, Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun oldu.
1974'te mesleğe foto muhabiri olarak başlayan ardından emniyet ve parlamento muhabirliği yapan Bekir Coşkun, Günaydın Gazetesi’nde Dokuzuncu Köy adlı köşede yazarlık yaptı.
1987'de Sabah Gazetesi’nde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. 1993’te Hürriyet Gazetesi'nde geçen Coşkun, 2009 yılında Habertürk'e transfer oldu. 2010 yılında Cumhuriyet gazetesiyle anlaşan Coşkun, 14 Mart 2014'te Sözcü'deki ilk yazısını yazdı. 
2017 yılı Ekim ayında kanser tedavisi nedeniyle yazılarına ara veren Bekir Coşkun, o tarihten bu yana sağlığı el verdiği sürece Sözcü gazetesindeki köşesinden okurlarıyla buluşmayı sürdürüyordu.
Z HABER olarak Bekir Coşkun’a Allah’tan rahmet ailesine ve basın camiasına sabır diliyoruz.

Yorumlar (0)