banner3

banner17

En temiz okul tescillendi

En temiz okul tescillendi

Devrek 15.10.2020, 14:37 15.10.2020, 14:45
242
En temiz okul tescillendi

Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yeni döneme uygunluğu tescillendi. Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne, Milli Eğitim Bakanlığı Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından “Okulum Temiz Belgesi” verildi. Ülkemizde ve dünyada etkisini giderek arttıran Covid-19 salgını başta eğitim öğretim hayatı olmak üzere yaşamın bir çok alanında olumsuzluklar yaratmasının ardından Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Türk Standardları Enstitüsünün (TSE) yerinde incelemeleri sonucunda insan sağlığını esas alan tedbirleri, eğitim öğretime hazır yaşam ve eğitim alanlarıyla “Okulum Temiz” belgesi almaya hak kazandı.
 “Okulum Temiz” belgesini teslim Okul müdürü Musa Eren, “Çocuklarımızı okullarıyla biran önce buluşturacak her türlü tedbiri almak temel önceliğimiz olmuştur. Bundan dolayı çocuklarımıza daha sağlıklı bir okul oluşturduğumuzu belgendirmek bizleri gururlandırmıştır. Ayrıca Eğitim öğretime bir kez daha öncülük etmiş olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Artık hepimizin temel beklentisi bu salgının son bulması ve okullarımızın biran önce tam kapasite açılmasıdır.” diye konuştu.
Öteyandan söz konusu oku modern bir laboratuvara da kavuşturuldu.
Okul Müdürü Eren, “Bu laboratuvar ile okulumuzun başarısının daha da arttıracağız. Kimya ve biyoloji laboratuvarının okulumuza kazandırılmasında bizlere destek ve katkı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)