banner3

banner17

Çetin Bozkurt iftiraya böyle tepki gösterdi

"Karar iftirayı gerçeğe dönüştürmez!"
Devrek 26.04.2021, 16:29
3008
Çetin Bozkurt iftiraya böyle tepki gösterdi

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “ABD yönetiminin ‘soykırım’ kararı Ermeni soykırım iftirasını gerçeğe dönüştürmez” dedi.

Başkan Çetin Bozkurt, “ABD Başkanı Biden’in 1915 olaylarına ilişkin tarihi gerçekleri tahrif eden ve hukuku hiçe sayan kararını bir sorumsuzluk örneği olarak değerlendiriyor ve kınıyoruz”dedi.

Başkan Bozkurt açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Ermeni lobisinin tesiriyle ABD Başkanı Biden, sözde Ermeni kıyım yalanını ‘soykırım’ olarak tanımıştır. Alınan bu tür siyasi kararların ne tarihi olguları ne de hukuki normları değiştirmesi mümkündür. Bize tarih dersi vermeye kalkan ABD öncelikle ırkçılık ve katliamlarla dolu kendi kirli geçmişine bakmalıdır. Bu tür eylem ve söylemler dünya liderlerinin karar vereceği bir konu değildir. Farklı bir oyunun habercisi olan bu söylem daha öncesinde olduğu gibi bu gün de tutmayacaktır. Türk Milleti, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Yurtta barış cihanda barış” ilkesiyle yaşamış, yaşamaya da devam edecektir.

ABD Başkanı Biden’in ülkemizi töhmet altında bırakan açıklamalarının bizim için yok hükmünde olduğunu hatırlatıyor ve şiddetle kınıyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı? TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı?
25°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@