banner3

banner17

Sudaki kayıp kaçaklar önlenecek

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çalışmayı tamamladığımızda su maliyetlerinde ciddi bir düşme olacak” dedi.
Çaycuma 05.07.2021, 13:20
1036
Sudaki kayıp kaçaklar önlenecek

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclisi temmuz ayı toplantısında yaptığı konuşmada, su şebekesindeki kayıp kaçakları önlemek için yoğun çaba içinde olduklarını söyleyerek, “Çalışmayı tamamladığımızda su maliyetlerinde ciddi bir düşme olacak” dedi.

Çaycuma Belediye Meclisi, temmuz ayı olağan meclis toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın başkanlığında yapılan toplantıya, meclis üyelerinin yanı sıra belediye daire amirleri de katıldı. Saygı duruşunun ardından Başkan Kantarcı, geçen aydan bu yana yapılan ve yapımı süren çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çaycuma Belediyesinin son derece önemli yatırımlara imza attığını dile getiren Kantarcı, içinde yarı olimpik yüzme havuzu da bulunan spor merkezini önümüzdeki aylarda hizmete sunacaklarını söyledi. Suda kayıp kaçakları önlemek için yoğun şekilde çalıştıklarını söyleyen Kantarcı, bu amaçla su şebekesinin belirli yerlerine su sayaçları taktıklarını, çalışma tamamlandığında su maliyetlerinde önemli bir azalma sağlayacaklarını da dile getirdi.

SU GELİRLERİNİN BÜTÇE İÇİNDEKİ PAYI %28’DEN %6’YA DÜŞTÜ
Son zamanlarda spekülasyon konusu yapılmaya çalışılan su fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda da bulunan Başkan Kantarcı, ülkede uzun yıllardır kontrol altına alınamayan enflasyon problemine değindi. Çaycuma Belediyesinin 2004’den 2021’e kadar olan su verilerini çeşitli grafiklerle meclisle paylaşan Kantarcı, hangi veri baz alınırsa alınsın su fiyatlarının sürekli düşüşte olduğunu belirtti. Su gelirleri bütçe içindeki payının, 2008’de %28’ile 4/1’inden fazlasını oluşturduğunu söyleyen Başkan Kantarcı, günümüzde ise bu oranın %6’ya kadar düştüğünü belirtti. Bu durumu “Müthiş bir olay” olarak adlandıran Kantarcı, yapılan yatırımlarla Çaycuma’nın su konusunda herhangi bir sıkıntısı olmadığını dile getirdi.

ONCA EMEĞİMİZ HEBA OLDU
Danıştay’ın 18. Madde uygulaması verdiği kararla ilgili olarak da meclisi bilgilendiren Başkan Kantarcı, “Yeşiltepe’de yeni köprü ile hastan bağlantısını daha kolay hale getirecek bir yol düzenlemesi yapacaktık. Bu arada çok üzücü bir gelişme oldu, geçen hafta içerisinde Danıştay, 7 senelik emekten sonra Yeşiltepe’deki 18 uygulamasını bir vatandaşın başvurusu üzerine kesin bir biçimde iptal etti. 1. derece mahkeme ve İstinat Mahkemesine gelinceye kadar sorun yoktu, fakat Danıştay tek bir gerekçe bularak hiç beklemedik, sürpriz bir şekilde tüm uygulamayı iptal etti. Biz bir sorun çıkmaz gözüyle bakıyorduk fakat Danıştay ilave bir sebep bularak uygulamanın tümünü iptal etti. Onca emeğe yazık oldu. Buradan üzüntülerimi beyan etmekten başka bir şey bulamıyorum. Üzerinde çok çalıştık, çok emek verdik” dedi. Toplantı, eylül ayı bireşiminin 1 Eylül’de yapılması da karar altına alınarak son erdi.

Yorumlar (1)
çaycumalı 3 hafta önce
18 uygulaması yandaşlarınıza çok şey kazandırdı anlaşılan çok uğraşmışlar hakkı yenen onca vatandaş ne olacak ben yaptım oldu olur sevmesenizde kanun var
Günün Anketi Tümü
Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı Zonguldak Kömürspor’un başkanı kim olmalı
28°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@