banner3

banner17

Çaycuma için güç birliği yaptılar

Çaycuma 22.10.2020, 21:14 22.10.2020, 21:21
57
Çaycuma için güç birliği yaptılar

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte AK Parti İlçe Başkanlığına yeni seçilen Birol Yiğit’i ilçe başkanlığında ziyaret etti. Ziyarette “Çaycuma için güç birliği” vurgusu öne çıktı.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Ak Parti Çaycuma İlçe Başkanlığını ziyaret etti. CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte gittiği Ak Parti ilçe merkezinde, ilçe başkanlığı görevine yeni seçilen Birol Yiğit ve diğer yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileğinde bulunan Kantarcı, Çaycuma için birlikte çalışmanın önemine değindi.  Başkan Kantarcı ve heyetini yönetim kurulu üyeleri ve Ak Partili Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte karşılayan İlçe Başkanı Birol Yiğit ise, ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu bildirerek, bu zamana kadar Çaycuma’nın menfaatine olan her projeye destek verdiklerini, bundan sonra da desteklemeye devam edeceklerini bildirdi. 
ÇAYCUMA İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ
Son derece samimi bir ortamda geçen ziyarette konuşan Başkan Kantarcı, Belediye Meclisinde Ak Partili üyeler ve Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu ile uyum içinde çalıştıklarını söyledi.  Seçim sonrası parti rozetini çıkararak ayrım gözetmeden herkese hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Başkan Kantarcı, “Başta değerli şahsınız olmak üzere göreve yeni seçilen yönetim kurulu üyelerinizi kutluyor, başarılar diliyorum. Bizler Çaycuma’da iyi bir ortam yakaladık. Sayın Milletvekilimiz Ahmet Çokaloğlu ve Ak Parti’nin değerli belediye meclis üyeleriyle birlikte gayet uyumlu şekilde çalışıyoruz. Bunun sonuçlarını da görüyoruz. Zaman zaman karşılıklı olarak bazı eleştiriler oluyor. Bunun olması da lazım. Eleştiri mekanizmasının çalışması demokrasinin bir gereğidir. Burada en önemli ölçü çirkin değil de seviyeli bir şekilde yapılmasıdır. Bizler seçilmiş insanlarız. Bulunduğumuz yer gereği eleştirilere açık olmalıyız. Şayet bu olmazsa, her şeyi doğru yaptığımızı zannederiz. Bu da bizi yanılgıya götürür. Çaycuma’nın daha güzel, daha yaşanır bir şehir olması için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bunu hep birlikte yapıyoruz da zaten. Biz böyle samimi ilişkiler geliştirip, Çaycuma için işbirliği geliştirdikçe, bundan sonra her şeyin çok daha güzel olacağını düşünüyor, siz ve değerli çalışma arkadaşlarınıza tekrar başarılar diliyorum” dedi.
ÇAYCUMA İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ YAPMAMIZ GEREKİYOR
Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı Birol Yiğit, Çaycuma adına bir araya gelerek yeni projelerin hayata geçirilebileceğini ifade etti. İktidar partisi olarak Çaycuma adına kendileriyle istişaresi yapılan projelere destek olabileceklerini, söyleyen Başkan Yiğit, “Sizleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Siyasi anlamda rakip gibi görünsek de aslında rakip değiliz. Malum sizler ana muhalefet partisini, bizler de iktidar partisini temsil eden kişileriz. Hepimiz kentimize hizmet etmek istiyoruz. Bizler iktidarın, sizler de muhalefetin gücünü kullanarak  bunu başarmaya çalışıyoruz. Göreve yeni seçilmiş yönetim kurulu olarak sayın belediye başkanımız ve ana muhalefet partisinin değerli üyelerini burada ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Sizler belediye olarak biz de merkezi iktidar olarak inşallah çok güzel şeyler yapacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Geçen dönem Veysel Başkan vardı, bu dönem bu görev tarafımıza tevdi edildi. Allah nasip ederse Çaycuma’mız için elbirliğiyle çalışacağız. Çaycuma için güç birliği yapılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)