banner3

banner17

Çataklı köylerde incelemede bulundu

Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı Çaycuma İlçesinde Basat ve Kayıkçılar köylerinde tarımsal işletmelerde incelemelerde bulundu.
Çaycuma 06.05.2021, 20:23
415
Çataklı köylerde incelemede bulundu

Zonguldak il Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin ÇATAKLI beraberinde Çaycuma ilçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun ULUTAŞ ile birlikte Çaycuma İlçesinde Kayıkçılar ve Basat Köylerinde işletme ziyareti yaptı. Ziyaretlerine Basat Köyünde bulunan armut bahçesi ziyareti ile başlayan il Müdürü ÇATAKLI bahçe sahibi Yusuf INAMOĞLU ' ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yine aynı köyde iki gün önce kalp krizi sonucu vefat eden (köyde uğraş verdiği tarımsal faaliyetleri ve çalışkanlığı ile  bilinen) Ali BASATLI ' nın ailesine ilçe Müdürü Coşkun ULUTAŞ ile  taziye ziyaretinde bulundu. Basat Köyü  ziyaretinin ardından Kayıkçılar Köyüne geçen  IL Müdürü Cemalettin ÇATAKLI ile ilçe Müdürü Coşkun ULUTAŞ burada Zonguldak İli Seracılığı Geliştirme Projesi kapsamında kurulacak olan Bakanlık ve Valilik destekli 525 m2 ebatlı sera sahibi çiftçilerle sera kurulacak alanlarda incelemelerde bulundu. Projede hak sahibi olan çiftçiler Kemalettin Demirsoy ve Hasan Yıldız ile yapılan görüşmede projenin önemi dile getirildi.

Sera ziyaretine Kayıkçılar Köyü muhtarı Mehmet DURGUNCU da eşlik etti. Ayrıca köy muhtarı ile birlikte köy tüzel kişiliğine ait bodur armut bahçesinde incelemelerde bulunuldu. Köy muhtarından detaylı bilgi alan Il Müdürü Cemalettin ÇATAKLI ziyaretlerin peşinden yaptığı açıklamada " Tarımsal üretimin önemi Coronavirus pandemi döneminde daha iyi anlaşılmıştır. Bu nedenle bizlerde Bakanlık teşkilatları olarak üretimi aksatmadan ve geliştirerek yürütmek çabalarında hep çiftçimize destek olmaktayız.

Bu amaçla üretim için çiftçimizin materyale ulaşması için her türlü desteği verirken Covid 19 ile mücadele amacıyla uygulanan tam kapanma ve sokağa çıkma yasağı döneminde üreticilerimizin üretimini ve ürettiği ürünleri pazarlayabilmelerini kolaylaştıracak tedbirleri aldık. Bu bağlamda kurumumuzca düzenlenen Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi ile işletme kayıt belgesi, arıcılık kayıt sistemi belgesi, üretici belgesi gibi belgelerle çiftçilerimiz sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmaktadır.Girişimlerimiz sonucu sağlanan bu istisnalar ile çiftçilerimiz hem üretecek hem de ürettiği ürünü pazarlayabilecektir  Bu arada gerek köy çalışmaları ve gerekse Armut bahçesi hakkında kendisinden bilgi aldığımız ve ziyareti gerçekleştirdiğimiz çalışmaları nedeniyle Kayıkçılar Köyümüz muhtarı Mehmet DURGUNCU ' yu tebrik ediyorum. "dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi? Halil Posbıyık Ak Parti'ye geçsin mi geçmesin mi?
18°
kapalı
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@